Rozstrzygnięcie konkursu z języka angielskiego pt. „Online English Quiz” dla uczniów klas II-III

2020-05-27 08:18:47 (ost. akt: 2020-05-27 08:21:55)

Okres pandemii to trudny czas zarówno dla uczniów, nauczycieli jak i rodziców, którzy muszą mierzyć się z wyzwaniami, jakie stawia przed nimi zdalne nauczanie.

W związku z powyższym, aby uatrakcyjnić uczniom czas spędzany w domu nauczyciele języków obcych w dniu 18.05.20r. zorganizowali konkurs z języka angielskiego dla klas II-III pt. „Online English Quiz”. Jego celem było przede wszystkim: stymulowanie zainteresowania językiem angielskim; promowanie korzystania z technologii informacyjno-komunikacyjnych; utrwalenie słownictwa oraz wprowadzenie elementu zdrowej rywalizacji w nauce języka angielskiego. Konkurs miał formę zdalną i odbył się na platformie Wordwall. Łącznie do konkursu przystąpiło osiem reprezentacji klas po czterech uczniów każda. Składał się z trzech typów zadań, które rozwiązywano na czas, a swoim zakresem obejmował słownictwo obowiązujące w klasie II. Pierwsze zadanie polegało na łączeniu słów w pary (polski-angielski); drugie na ułożeniu wyrazów z podanych liter - anagram; natomiast ostatnie na rozwiązaniu krzyżówki. Tak więc, na jedną reprezentację przypadło dwanaście wyników, które zostały zsumowane. Najszybsi okazali się reprezentanci klasy II C, w składzie: Julian Agbaso, Oliwia Domurad, Michał Radziwiński, Łucja Róziecka, którzy uzyskali czas 00:42:03[gg:mm:ss]. Tuż za nimi ze stratą wynoszącą zaledwie 13 sekund uplasowała się reprezentacja klasy III A, w składzie Maria Bąk, Ignacy Enerlich, Franciszek Gołąb, Nikodem Koźlicki, natomiast na ostatnim miejscu podium znaleźli się uczniowie klasy III C, a mianowicie Michał Banul, Gabriela Klubek, Wiktor Nepelski, Dobrosława Radomska.

Wyniki konkursu

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy i dziękujemy za podjęcie intelektualnego wyzwania.
Komisja konkursowa w składzie: Dominika Krzyżewska, Przemysław Bugaj, Paulina Gogola.