Mikołajki w klasach I-III-„Gdzie schował się Święty Mikołaj?”

2020-12-04 08:42:44 (ost. akt: 2020-12-04 08:48:47)

Autor: Anna Rusinek

Wielkimi krokami zbliżają się upragnione przez nasze dzieciaki Mikołajki! W nocy z 5 na 6 grudnia nasze domy odwiedzi Święty Mikołaj a pod naszymi poduszkami zostawi nam wymarzone prezenty… Dlatego wszystkie dzieci zdecydowanie muszą poczuć tą magię!

W Laponii jest ukryta kraina Świętego Mikołaja, gdzie mieszka wraz z elfami i reniferami. W tej krainie jest oczywiście poczta, do której przychodzą listy od dzieci. Elfy te listy czytają, przygotowują prezenty, a kiedy nastaje odpowiedni czas pakują prezenty na sanie, zaprzęgają renifery: Złośnika, Błyskawicznego, Amorka, Pyszałka, Tancerza, Kometka, Fircyka, Profesorka i Rudolfa Czerwononosego, i Mikołaj wyrusza w drogę.
Ślady, które zostawia Święty Mikołaj będziemy tropić w naszej szkole i w domu już po raz kolejny. A dokąd one nas zaprowadzą ? To wielka tajemnica !

A zatem, co może świadczyć o tym, że odwiedził nas w nocy Święty Mikołaj?
Mleko i pierniki
Jest to coroczna tradycja, dlatego w tym roku warto poczęstować również nimi właśnie brodatego Dziadka. Zostawmy, więc szklaneczkę mleka i pierniczki na talerzyku. Zapewne zostaną same okruszki.

Kolorowa mieszanka w woreczku dla reniferów
W małym woreczku zróbmy niespodziankę dla reniferów - zapakujmy w nią płatki i rodzynki. Rano, paczuszka zniknie a na podłodze zostanie tylko woreczek.

Mikołaj jedzie do nas z zaśnieżonych rejonów, dlatego na naszej podłodze pojawią się ślady butów Świętego Mikołaja. Najlepiej odrysujcie swojego buta na kartonie, wytnijcie a potem przyłóżcie wzór do podłogi. Posypcie dookoła mąką albo sztucznym śniegiem i zabierzcie karton. Ale będzie zabawa !

Przygotujcie dla niego niespodziankę. Pomysłów na wykonanie jest bardzo dużo. Możecie wyklejać, malować czy wykorzystać papierowe talerzyki.
Poniżej link z instrukcją „Mikołaj z butelki”
Jak zrobić Mikołaja z butelki

Ułóżcie dla niego świąteczny obrazek z kolorowych puzzli
Puzzle dla Mikołaja

Mikołajowe puzzle

Zaśpiewajcie mu piosenkę „Kochany panie Mikołaju”

Wesołej zabawy życzy ŚWIĘTY MIKOŁAJ !