St. Patrick’s Day Online Quiz

2021-03-18 22:21:15 (ost. akt: 2021-03-18 22:33:53)

Św. Patryk jest najbardziej znanym patronem Irlandii. Legenda głosi, że sprowadził chrześcijaństwo na wyspę, a Trójcę Świętą przedstawiał pod postacią trójlistnej koniczyny.

17 marca uznawane jest za datę śmierci świętego i obchodzone jest w Irlandii od około 1500 lat. W tym dniu organizowane są uroczystości i parady. Wywieszane są irlandzkie flagi. Ludzie przebierają się za irlandzkie skrzaty zwaneLeprechaun (czyt. leprikon, irl. leipreachán), które wiedzą, gdzie jest zakopany garniec ze zlotem.

Wokół dominuje kolor zielony (także wiele osób ubranych jest na zielono). Wszędzie widać zielone koniczynki, a mieszkańcy miast, w których obchodzone jest to święto, wychodzą na ulicę i celebrują ten dzień w gronie rodzinnym oraz wśród znajomych.
Jeśli chcesz wiedzieć więcej kliknij link

Z okazji Dnia Świętego Patryka w naszej szkole został zorganizowany konkurs z języka angielskiego dla klas 6-7. Uczniowie rozwiązali quiz, który składał się z 20-tu pytań opartychna obchodach tego tego święta: ważne daty, miejsca, symbole. Wygrali uczniowie, którzy zdobyli najwięcej punktów oraz rozwiązali quiz w jak najkrótszym czasie:
I miejsce – Natalia Mickiewicz kl. VII c
II miejsce – Błażej Kowalewski kl. VII a
III miejsce – Filip Szydłowski kl. VI d
Wyróżnienia: Marcel Ladziński kl. VII c, Emilia Jesionowska VI b.

Wszystkim zwycięzcom gratulujemy!!!

Organizatorzy konkursu: Marzena Cieślik, Anna Lisewska-Homoncik, Paulina Gogola