PASOWANIE NA CZYTELNIKA

2021-03-24 09:28:12 (ost. akt: 2021-03-24 10:02:35)

„My, uczniowie pierwszej klasy
Tobie książko przyrzekamy,
że szanować Cię będziemy,
krzywdy zrobić Ci nie damy.
Twoich rad i wskazówek
będziemy słuchać z uwagą,
obowiązki czytelnika
traktować z powagą”.

Po takiej przysiędze nastąpiło oficjalne przyjęcie najmłodszych uczniów do grona czytelników. Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie, uczestniczyli w zajęciach bibliotecznych, podczas których zapoznali się z regulaminem biblioteki szkolnej i jej księgozbiorem, wysłuchali "Próśb książki" czyli zasad dotyczących poszanowania książek, a następnie odgadywali zagadki, które sprawdziły ich wiedzę o bibliotece oraz o baśniach. Spotkanie zakończyło się wręczeniem dyplomu i pamiątkowych zakładek do książek.

Pierwszoklasiści ponadto otrzymali Wyprawki Czytelnicze, które zostały przygotowane przez Instytut Książki w ramach kampanii „Mała książka – wielki człowiek”. Jej strategicznym celem jest rozwój czytelnictwa wśród dzieci w różnych grupach wiekowych. W skład prezentowego pakietu weszły: książka „Pierwsze abecadło”, broszura informacyjna dla rodziców i opiekunów „Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem” oraz kreatywny alfabet.
Wszystkim pierwszoklasistom życzymy wielu niezapomnianych chwil z książką, a Rodziców zapraszamy do wspólnego czytania z dzieckiem i współpracy w rozwijaniu zainteresowań czytelniczych swoich pociech. Pamiętajcie, że miłość do czytania jest prezentem na całe życie!

Link do strony “Mała książka – Wielki człowiek”: