Podsumowanie akcji Światowy Dzień Wody

2021-03-29 11:18:24 (ost. akt: 2021-03-29 11:21:28)

W zeszłym tygodniu w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Wody. Koordynatorem wszystkich działań była pani Ania Dąbkowska, ale do akcji włączyli się też inni nauczyciele, czego efektem były ciekawe zajęcia z uczniami.

"Wodny temat” towarzyszył uczniom na wielu lekcjach - nawet na języku angielskim. Dzieci chętnie zaangażowały się w całą akcję. Obejrzeli filmik uczniów z klasy 4a, który okazał się super pomysłem do dyskusji na temat marnowania tego życiodajnego płynu.

Świetlica szkolna także zaangażowała się w realizację działań: dzieci chętnie zamieniły się w wirtualne kropelki! Stworzyły plakaty oraz rozwiązywały łamigłówki. Na zakończenie zajęć wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Wolontariat szkolny również wziął udział w obchodach Święta Wody – uczennice posprzątały plażę nad Jeziorem Domowym, pokazując, że o wodę dbamy nie tylko ją oszczędzając.

Zachęcamy do obejrzenia relacji fotograficznej z wszystkich naszych wspólnych działań.

Dziękujemy bardzo wszystkim osobom za zaangażowanie, działanie i podejmowanie tego ważnego globalnego tematu - ZROBILIŚMY SZUM WOKÓŁ WODY!!!

Anna Dąbkowska wraz z 4a

Kto jeszcze nie oglądał filmiku 4a, to zapraszamy: