Wyniki Konkursu Wielkanocnego

2021-03-29 11:23:35 (ost. akt: 2021-03-29 11:26:10)

Dnia 17.03.2021 r. w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 2 w Szczytnie odbył się Powiatowy Konkurs Wielkanocny.

Konkurs ma na celu kultywowanie tradycji świątecznej i rozwój twórczości sztuki ludowej. Dodatkowo, integruje on pokolenia poprzez wspólne tworzenie prac w gronie rodzinnym.

Niezależna komisja konkursowa, biorąc pod uwagę pomysłowość, estetykę, różnorodność technik, jak również barwność i dobór kolorów, oceniała prace w trzech kategoriach: pisanka, stroik oraz palma.
W kategorii „Pisanka Wielkanocna” przyznano następujące nagrody:
I miejsce – Patrycja Słomkowska (Szkoła Podstawowa w Dźwierzutach);
II miejsce – Zuzanna Banach (Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 2 w Szczytnie);
III miejsce – Amelia Parzych (Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 2 w Szczytnie).

Wyróżnienia w powyższej kategorii przyznano: Marcie Królikowskiej (SPzOI nr 2 w Szczytnie), Tamarze Józwik (SPzOI nr 2 Szczytnie), Martynie Wołczkiewicz (SPzOI nr 2 Szczytnie), Mai Sęk (SPzOI nr 2 w Szczytnie) oraz Tobiaszowi Kozłowskiemu (SP w Romanach).
W kategorii „Stroik Wielkanocny” przyznano następujące nagrody:
I miejsce – Julia Kowalska (Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 2 w Szczytnie);
II miejsce – Wiktor Kalaga (Szkoła Podstawowa nr 4 w Szczytnie);
III miejsce – Alan Kaczmarczyk (Szkoła Podstawowa nr 4 w Szczytnie).

Wyróżnienia w powyższej kategorii przyznano: Sebastianowi Biedrzyckiemu (SPzOI nr 2 w Szczytnie), Nadii Rakowskiej (SPzOI nr 2 w Szczytnie), Aleksowi Szymańskiemu (SP w Olszynach), Julii Wojciechowskiej (SPzOI nr 2 w Szczytnie) oraz Amelii Adamkowskiej (SP nr 6 w Szczytnie).
W kategorii „Palma Wielkanocna” przyznano następujące nagrody:
I miejsce – Maciej Prusiński (Szkoła Podstawowa w Olszynach);
II miejsce – Aleksandra Gamdzyk (Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 2 w Szczytnie);
III miejsce – Emilia Rekosz (Szkoła Podstawowa nr 6 w Szczytnie).

Dziękujemy uczniom i ich rodzinom za zaangażowanie i poświęcony czas oraz wkład pracy.
Podziękowania składamy również sponsorom konkursu – Burmistrzowi Miasta Szczytno oraz Staroście Powiatu Szczycieńskiego – za ufundowanie nagród rozdanych w tegorocznym konkursie.
Wszystkie prace zostały przekazane na kiermasz charytatywny, z którego dochód zostanie przekazany na dalsze leczenie proboszcza parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Szczytnie, księdza Andrzeja Preussa.
Zapraszamy uczniów ze szkół Powiatu Szczycieńskiego do udziału w kolejnej edycji konkursu, która odbędzie się w przyszłym roku szkolnym.
Życzymy wszystkim pięknych, radosnych i rodzinnych Świąt.

Nauczyciele Świetlicy