Konkurs Matematyczny klas III „Mistrzowie Matematyki”

2021-06-09 11:25:50 (ost. akt: 2021-06-09 11:28:55)

Autor: M.Kołakowska

12 maja 2021r. w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 2 w Szczytnie odbył się Międzyklasowy Konkurs Matematyczny „ Mistrzowie Matematyki ”, w którym wzięli udział uczniowie klas III.

Do konkursu przystąpiło 12 uczestników, po trzech reprezentantów z każdej klasy.
Celem konkursu było rozwijanie i pogłębianie zainteresowań i uzdolnień matematycznych uczniów klas III, kształtowanie samodzielnego i twórczego myślenia, promowanie matematyki jako atrakcyjnej dziedziny nauki oraz wdrażanie do samodzielnego działania.
Młodzi matematycy – reprezentanci klas, przez godzinę lekcyjną zmagali się z zadaniami matematycznymi przygotowanymi przez organizatora konkursu. To był bardzo emocjonujący czas dla wszystkich uczestników.
Wyniki konkursu:
I miejsce – Kacper Ziółek
II miejsce – Julian Agbaso, Igor Pac
Osoby wyróżnione:
Łukasz Niewiadomski, Oliwier Koziatek, Katarzyna Jastrzębska, Michał Radziwiński

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy, a zwycięzcy zostali wyróżnieni dyplomami i nagrodami rzeczowymi.

Organizator konkursu: Małgorzata Kołakowska