„Kolorowe dźwięki” – innowacja pedagogiczna w klasie III c i III d

2021-06-20 17:12:50 (ost. akt: 2021-06-20 17:23:56)

Autor: Anna Rusinek, Małgorzata Kołakowska

Muzyka najpełniej ze wszystkich sztuk wspomaga prawidłowy rozwój społeczny uczniów. Dzieci lubią śpiewać i tańczyć a zachęcane do takiej aktywności rozwijają swoją wrażliwość muzyczną i kształcą wyobraźnię. Muzyka uczy skupienia i pomaga w odpoczynku, a taniec i rytmiczny ruch rozładowuje napięcia, których jest sporo w życiu małego człowieka. Obserwując żywe zainteresowanie proponowanymi zagadnieniami z zakresu edukacji muzycznej poszerzyłyśmy swoje działania o innowację pedagogiczną „Kolorowe dźwięki”. Dzieci podczas zajęć wykazywały naturalną potrzebę ekspresji twórczej, która była źródłem radości, dobrej zabawy i ogromnego zaangażowania. Na zajęciach umuzykalniających rozwijałyśmy ogólną wrażliwość muzyczną poprzez słuchanie, śpiewanie, granie na bum – bum – rurkach, taniec i zabawy rytmiczne.