menu

Cała „Dwójka” tańczy

2021-06-27 16:05:10 (ost. akt: 2021-06-27 16:06:27)

Autor: G. Pietrzyk

„Dwójka” zakończyła rok szkolny tanecznie. W środę 23 czerwca uczniowie wraz z nauczycielami zatańczyli w rytm piosenki „Jerusalema”. Można było nas oglądać na boisku szkolnym oraz na placu Juranda. Do zabawy włączył się nawet pan burmistrz Krzysztof Mańkowski.

„Jerusalema” powstała w Republice Południowej Afryki, a inspiracją była pandemia koronawirusa i
związana z tym chęć niesienia dobra, szacunku, miłości, tworzenia poczucia wspólnoty w tych trudnych czasach. COVID-19 wpłynął na funkcjonowanie także naszej placówki. Parę miesięcy temu zrodził się pomysł, by gdy tylko sytuacja na to pozwoli, odtańczyć wspólnie „Jerusalemę”. W tym celu odbyły się spotkania z rodzicami, samorządem uczniowskim, harcerzami, sprawę przedyskutowano także w gronie nauczycielskim. Warto pamiętać o tym, że nasza szkoła jest placówką integracyjną i do wspólnego przedsięwzięcia zostali włączeni uczniowie ze specjalnymi potrzebami.
Próba generalna odbyła się w środowy ranek i po krótkim odpoczynku przystąpiliśmy do nagrywania teledysku, który wkrótce będzie można oglądać. W taneczne rytmy poszli przedstawiciele całej społeczności szkolnej z dyrekcją na czele. Roztańczona „Dwójka” udała się na wkrótce na plac Juranda, by wystąpić przed władzami miejskimi i mieszkańcami Szczytna. W rytmy „Jerusalemy” dał się porwać nawet pan burmistrz Krzysztof Mańkowski.