Szczepienia

2021-09-02 12:31:23 (ost. akt: 2021-09-09 08:43:34)

Informacje dla Rodziców
1. Podczas zebrania z rodzicami na jadalni szkolnej uruchomiony zostanie punkt informacyjny dotyczący organizacji szczepień uczniów naszej szkoły
2. Ze szczepień mogą korzystać uczniowie naszej szkoły w wieku 12-18 lat oraz ich rodzice
3. Szczepienia organizowane będą od 13 września 2021r. w punkcie szczepień na ulicy Chrobrego w Szczytnie
4. Na szczepienie z dzieckiem mogą pójść rodzice ucznia, bądź wytypowany przez Dyrektora szkoły nauczyciel.

Szanowni Państwo, od 7 czerwca rodzice mogą rejestrować na szczepienie dzieci, które ukończyły 12 rok życia. Wcześniej została uruchomiona rejestracja dla uczniów w wieku 16 i 17 lat. Aktualnie szczepienia odbywają się w punktach populacyjnych i powszechnych.
Po zakończeniu wakacji szczepienia przeciw COVID-19 będą mogły być realizowane w trybie mobilnym na terenie placówek oświatowych. Będą je wykonywały podmioty lecznicze prowadzące stacjonarne punkty szczepień. Szczepienia będą realizowane według ustalonego harmonogramu, który obejmie także działania informacyjne w szkołach i placówkach. Dodatkowo Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Ministerstwem Zdrowia przygotowało rekomendacje dotyczące przygotowania się ucznia do szczepienia.
W załączeniu przekazujemy komunikat MEiN dotyczący szczepień uczniów w wieku 12-18 lat oraz dodatkowe materiały informacyjne. Informację w tej sprawie wysłaliśmy dziś, 11 czerwca do wszystkich szkół i placówek oświatowych.

Anna Ostrowska
Rzecznik Prasowy MEiN

Działania informacyjne dotyczące szczepień w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 2 w Szczytnie przedstawione zostaną rodzicom na pierwszym zebraniu z rodzicami.
Szczepienia uczniów w wieku 12-18 lat – informacje dla szkół i placówek

Kwestionariusz wywiadu przed szczepieniem przeciw COVID-19