menu

Narodowe Czytanie

2021-09-08 07:50:59 (ost. akt: 2021-09-08 07:59:32)

Autor: Katarzyna Bil, Dominika Majewska
W dniu 4 września odbyła się dziesiąta edycja Narodowego Czytania. Jest to polska akcja społeczna zapoczątkowana w 2012 r. propagująca znajomość literatury narodowej, w której obszerne fragmenty dzieł odczytywane są publicznie, również w środkach masowego przekazu. W Szczytnie akcję Narodowego Czytania organizuje Miejska Biblioteka Publiczna. W tym roku lekturą był komediodramat Gabrieli Zapolskiej pt. “Moralność pani Dulskiej”.
W akcję czynnie włączyła się również Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 2 w, organizując oprawę muzyczną oraz angażując uczniów do wspólnego czytania. Choć sam utwór dedykowany jest starszym odbiorcom, jednak warto zarażać pasją do literatury już od najmłodszych lat oraz wskazywać młodzieży sposoby spędzania wolnego czasu np. poprzez angażowanie się w różne przedsięwzięcia społeczne. Uczniom i pedagogom serdecznie dziękujemy!

Fotorelacja z wydarzenia Narodowe Czytanie (zdjęcia i montaż Pan R. Arbatowski).Transmisja wydarzenia dostępna jest na Facebooku na stronie Miejskiej Biblioteki Publicznej pod linkiem: https://pl-pl.facebook.com/MBPSzczytno