Pasowanie na ucznia

2021-10-10 18:24:10 (ost. akt: 2021-10-10 18:27:43)

Dnia 04.10. odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 2.

W uroczystości wzięli udział nauczyciele uczący w klasach pierwszych, rodzice oraz Dyrektor Katarzyna Ulatowska. Wszystkie dzieci były bardzo skupione i wzruszone, świetnie prezentowały się w stroju galowym oraz uczniowskich biretach.
Symbolicznego aktu pasowania dokonała Pani Dyrektor. "Pasuję Cię na ucznia szkoły" - mówiła, dotykając kolorowym ołówkiem - jak czarodziejską różdżką ramion swoich podopiecznych. Następnie uczniowskie klas pierwszych otrzymali pamiątkowe dyplomy i odśpiewali wspólnie piosenkę.
Piękne słowa do pierwszaków skierowała przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego, życząc wielu sukcesów w nauce i radości w zabawie oraz wzorowego, pierwszego świadectwa. Zapewniała również o pomocy i opiece starszych kolegów w szkole i poza nią. Uroczysty dzień zakończyły pamiątkowe zdjęcia.
Uczniowie klas pierwszych są już więc pełnoprawnymi członkami naszej społeczności uczniowskiej. Gratulujemy !
Anna Rusinek