EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

2021-10-13 13:26:17 (ost. akt: 2021-10-14 04:08:03)

W naszej szkole 28.09.2021 r. obchodzony był Europejski Dzień Języków Obcych.

Europejski Dzień Języków został ogłoszony przez Radę Europy, z inicjatywy Unii Europejskiej, w 2001 roku podczas obchodów Europejskiego Roku Języków i ma za zadanie zwrócić uwagę na to jak ważna jest nauka języków obcych nie tylko w szkole, ale i przez całe życie.
Wydarzenie to ma również podkreślić znaczenie wszystkich języków jakimi porozumiewamy się w Europie. Istnieje ponad 200 języków europejskich oraz wiele innych, używanych przez obywateli pochodzących z pozostałych kontynentów.
W tym roku obchodziliśmy 20-lecie tego święta i z tej okazji nauczyciele języków obcych naszej szkoły przygotowali dla uczniów kilka atrakcji:
-konkurs wiedzy o krajach europejskich dla klas 5-6 oraz 7-8
-konkurs na najciekawszą gazetkę ścienną o wylosowanym kraju europejskim
-w klasach I-III uczniowie przebierali się w barwy kraju, który został przez nich wylosowany
-chętni uczniowie mieli malowane twarze w barwy krajów europejskich
-przeprowadzone zostały lekcje tematyczne o krajach europejskich i o tym dlaczego warto uczyć się języków obcych.

Do akcji dołączyli się również nauczyciele świetlicy, którzy na swoich zajęciach przeprowadzili pogadankę o tym jak ważna jest nauka języków obcych, puszczane były utwory w różnych językach, a także dzieci poznały kilka prostych słów w różnych językach, przy okazji bawiąc się i wykonując prace plastyczne.
Największym znawcą językowym wśród nauczycieli okazał się pan Grzegorz Pietrzyk, który najszybciej rozwiązał quiz podając poprawne odpowiedzi związane z krajami europejskimi.
W klasach 5-6 wygrał duet: Maja Kordas oraz Adam Popkowski, natomiast w konkurencji dla klas 7-8, najlepsze okazały się uczennice klasy 8c: Amelia Filipowicz i Hania Jastrzębska.

Wszystkim serdecznie gratulujemy!!!

Nauczyciele języków obcych