Podsumowanie akcji charytatywnej „Zbieraj kilometry i pomagaj”

2021-10-14 13:03:00 (ost. akt: 2021-10-14 15:02:51)

W dniach 22-23 IX 2021 r. społeczność szkolna „dwójki” przystąpiła do akcji „Zbieraj kilometry i pomagaj”. Działania miały na celu pomoc bliskiej osobie naszych uczniów w walce z chorobą. Do współpracy przyłączył się Bank Spółdzielczy w Szczytnie.

W dniu poprzedzającym aktywność fizyczną zorganizowano kiermasz ciast wraz z loterią. Akcja cieszyła się wyjątkowym zainteresowaniem. W loterii można było wygrać książki, zabawki, gry planszowe, a na kiermaszu skosztować domowych wypieków.

Następnego dnia odbyła się sportowa część działań. Uczniowie i nauczyciele podejmowali aktywność fizyczną, by naliczać kroki i sumować wszystkie wyniki. Oto one:

klasy I-III – 392,2 km,

klasy IV-VIII – 962,308 km,

razem – 1354, 508 km.

Wspólny wynik uczestników akcji zostanie teraz przeliczony na złotówki, a zebrana suma w całości przekazana na cel charytatywny.

Z całego serca dziękujemy wszystkim pomysłodawcom akcji, osobom współpracującym oraz aktywnej społeczności szkolnej.

„Szczęście to jedyna rzecz, którą się mnoży, jeśli się ją dzieli”.

autorka tekstu: Karolina Wołczkiewicz-Iwańczyk

zdjęcia: Karolina Wołczkiewicz–Iwańczyk, Magdalena Hajdukiewicz, Dominika Majewska