Europejski Tydzień Kodowania 2021

2021-10-18 21:42:45 (ost. akt: 2021-10-18 22:17:51)

Nasza szkoła bierze udział w Europejskim Tygodniu Kodowania 2021, który obchodzony jest w dniach 9 – 24 października 2021.

Uczniowie wszystkich klas biorą udział w tym wydarzeniu na lekcjach edukacji informatycznej w klasach 1-3 oraz informatyki w klasach 4-8.

Europejski Tydzień Kodowania, inaczej CodeWeek, to oddolna inicjatywa promująca naukę programowania i umiejętności cyfrowych wśród osób w każdym wieku!

Podczas zeszłorocznej edycji #CodeWeek Polska zajęła 1 miejsce, organizując aż 20 505 wydarzeń! W tym roku mamy nadzieję na kolejny rekord!

Biorą w niej udział państwa europejskie (i nie tylko!), które uczestniczą w przyjacielskiej rywalizacji o zorganizowanie jak największej liczby wydarzeń związanych z nauką programowania. Idea jest prosta – każdy, kto chce się włączyć, może zorganizować własne wydarzenie i zarejestrować je na stronie www.codeweek.eu/add. Organizatorzy, poza świetną przygodą, otrzymają także specjalny certyfikat.
Wszystkich zainteresowanych rodziców, nauczycieli, uczniów zapraszamy do dołączenia do tej inicjatywy Code Week 4. Podajemy unikalny kod, który otrzymała nasza szkoła poniżej: cw21-dYX75

Jeżeli samodzielnie zorganizujesz w domu, w szkole swoje wydarzenie dołącz do naszej szkoły wpisując kod podany powyżej.

Szczegółowe informacje na stronie: https://www.gov.pl/web/koduj/jak-zaczac

Mirosława Maroszek