8c najlepsza - Jesienny Escape Room

2021-11-08 11:16:37 (ost. akt: 2021-11-08 11:23:08)

3 listopada w naszej szkole został zorganizowany Jesienny Escape Room dla uczniów klas 7-8.

W zabawie zorganizowanej przez nauczycielki języka angielskiego, Dominikę Bojarską oraz Paulinę Gogolę wzięło udział 7 grup: po pięciu przedstawicieli z klasy 7a, 7c, 8a, 8b, 8c, 8d oraz 8e. Uczniowie zostali zamknięci w szatniach, a ich zadaniem było wydostać się z nich poprzez rozwiązanie łańcuszka zadań i łamigłówek w języku angielskim.

Zadania w zamkniętych kopertach ukryte były w różnych zakamarkach szatni. Konkurencja rozpoczęła się od przeczytania historyjki przez każdą z grup, a następnie wykonywanie zadań według wskazówek. Po każdym poprawnie rozwiązanym zadaniu pojawiało się hasło, które pozwalało na przejście do kolejnego etapu. Uczniowie musieli między innymi obejrzeć krótki filmik na telefonie, do którego dostęp uzyskali po zeskanowaniu kodu QR, odpowiedzieć na pytania czy odgadnąć znaczenie idiomów. Do poszczególnych kopert dołączone były puzzle, na końcu należało je odpowiednio ułożyć, zeskanować powstały kod QR, nauczyć się na pamięć zaklęcia i uwolnić z zamknięcia. Wszystko odbyło się w mrocznym klimacie przy świetle lampionów. Nie zabrakło sztucznych pajęczyn oraz dekoracji w upiornym stylu. Wszyscy uczniowie pracowali z dużym zaangażowaniem, dzielnie rozszyfrowując ukryte wskazówki oraz rozwiązując kolejne zadania. Najszybciej uwolnili się uczniowie klasy 8c, w ciągu 36 minut wykonali poprawnie wszystkie zadania, na drugim miejscu, po 38 minutach uwolniła się klasa 8a, klasy 8b oraz 8e zajęły 3 miejsce, wychodząc z zamknięcia po 42 minutach.

WYNIKI:

I miejsce -8c (36 minut)

II miejsce – 8a (38 minut)

III miejsce 8b oraz 8e (42 minuty)

Gratulujemy!!!