I c na wycieczce w Konsulacie Świętego Mikołaja

2021-11-14 16:55:36 (ost. akt: 2021-11-14 16:58:13)

W październiku uczniowie z klasy Ic uczestniczyli w wycieczce do Konsulatu św. Mikołaja w Kętrzynie, w którym produkowane są znane na całym świecie bombki. Na miejscu uczniów przywitał elf Zygmunt, który zaprosił do zwiedzania wytwórni. Uczniowie mieli możliwość poznania sposobu wydmuchiwania bombek oraz rożnych metod ich ozdabiania. Każde dziecko samodzielnie mogło wykazać się pomysłowością i kreatywnością podczas dekorowania otrzymanych bombek. Dużo emocji dostarczyło dzieciom zwiedzanie Muzeum Bombki, w którym przez 20 lat istnienia wytwórni, każdy jej pracownik mógł umieścić jedną najpiękniejszą bombkę danego roku. W trakcie zwiedzania zaciekawione dzieci odnalazły śpiącego św. Mikołaja. Nie budząc go, cichutko udali się do sali, w której mogli napisać na specjalnym druku z pieczęciami list do Świętego Mikołaja. Z wycieczki dzieci powróciły zmęczone, ale zadowolone i pełne wrażeń. Przywiezione z Konsulatu ozdoby będą mogły zawiesić na świątecznym drzewku w swoim domu.
Autor: Małgorzata Kołakowska