Międzynarodowy Konkurs Informatyczny "Bóbr"

2021-11-16 12:40:20 (ost. akt: 2021-11-18 11:10:42)

W dniu dzisiejszym 16 XI 2021 odbył się Międzynarodowy Konkurs Informatyczny "Bóbr".

Bóbr to polska nazwa powołanego do życia w 2004 roku na Litwie międzynarodowego konkursu Bebras z zakresu informatyki oraz technologii informacyjnej i komunikacyjnej. Strona internetowa konkursu: www.bobr.edu.pl.

Głównym celem konkursu jest rozwój i kształtowanie myślenia algorytmicznego i komputacyjnego oraz popularyzacja posługiwania się technologią informacyjną i komunikacyjną wśród wszystkich uczniów na wszystkich etapach edukacyjnych.

Zadania w konkursie Bóbr są na ogół związane z posługiwaniem się komputerem i jego oprogramowaniem przy rozwiązywaniu różnych sytuacji i problemów, pochodzących z różnych zastosowań i przedmiotów nauczania takich jak: język ojczysty, język obcy, geografia, historia, sztuka, technika i matematyka. Niektóre zadania dotyczą budowy komputerów, inne oprogramowania użytkowego. Zadania często są związane również z kulturą i językiem. Wiele zadań umożliwia uczniom wykazanie się umiejętnościami algorytmicznego myślenia.

W tym roku do konkursu zgłosiło się 10 uczestników z klas 7-8.
1. Nadia Tyczyńska
2. Amelia Filipowicz