Bezpieczne ferie zimowe - spotkanie z policjantem

2022-01-31 19:12:55 (ost. akt: 2022-01-31 19:31:31)

W trosce o bezpieczeństwo naszych uczniów odbyło się spotkanie z policjantem, które miało charakter profilaktyczny. Hasłem spotkania były „Bezpieczne ferie zimowe”.

Okres ferii zimowych to przede wszystkim czas wypoczynku i zabawy. Nie można jednak zapomnieć o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. W związku z tym 18.01.2022 r. oraz 20.01.2022 r. klasy I-III i IV-VIII uczestniczyły w lekcji online, która jest wynikiem współpracy z Komendą Powiatową Policji w Szczytnie. Zajęcia przeprowadziła sierż. Joanna Manelska. Celem spotkania było uświadomienie uczniom niebezpiecznych dla życia sytuacji, w których mogą się znaleźć podczas zimowego wypoczynku. Wszyscy obejrzeli prezentację multimedialną oraz wysłuchali opowiadania edukacyjnego z książki „Na ratunek Poli”. Zaprezentowano opowiadanie „Kruchy lód”, które to obrazuje omawiane zagadnienia. Uczniowie mieli możliwość aktywnego udziału w pogadance z policjantką. Dzieci chętnie opowiadały o swoich spostrzeżeniach na temat bezpieczeństwa. Przypomnieli i utrwalili sobie zasady bezpiecznego zachowania się na drodze, lodowisku oraz utrwalili zasady postępowania, gdy jest się świadkiem wypadku. Usłyszeli również wskazówki dotyczące prawidłowego alarmowania służb ratowniczych w przypadku zagrożenia.
Na zakończenie policjantka zachęciła uczniów do udziału w konkursie plastycznym na zilustrowanie Dekalogu FIS. Na potrzeby tej akcji utworzona została strona internetowa www.policja.pl/bezpieczenstwo-na-stoku, na której dostępny jest m. in. regulamin konkursu, karta zgłoszeniowa, harmonogram działań realizowanych w ramach akcji, relacje z przebiegu projektu oraz inne informacje, które mogą być przydatne do bezpiecznego spędzenia wolnego czasu w górach i na stokach narciarskich. Celem przedsięwzięcia jest promowanie odpowiedzialnych postaw przez dzieci i młodzież w miejscach zimowego wypoczynku, a w szczególności na terenach narciarskich oraz rekreacyjnych.

Wszystkim uczniom życzymy wesołych, zdrowych i bezpiecznych ferii zimowych