EKOBOHATERKA z "Dwójki" wygrała 20 000 zł. na wyposażenie pracowni ekologicznej SPzOI nr 2 w Szczytnie

2022-02-09 10:34:10 (ost. akt: 2022-02-09 19:45:43)

Maja Moskal laureatką Ogólnopolskiego Konkursu "Nauka z klasą".

Uczniowie Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 2 w Szczytnie wzięli udział w ogólnopolskim konkursie "Nauka z klasą" zorganizowanym przez firmę "Kaufland". Celem akcji było budowanie świadomości ekologicznej już od najmłodszych lat.

Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu pracy plastycznej pt. "Jestem Ekobohaterem". Spośród nadesłanych prac jury wybrało 40 najlepszych, a na liście pretendujących do zwycięstwa znalazła się praca uczennicy "Dwójki" - Mai Moskal, wykonana pod przewodnictwem nauczycielki chemii - pani Justyny Gut.

W drugim etapie konkursu głosowali internauci z całego kraju. To oni wybrali najlepsze ich zdaniem plakaty. Na liście 20 zwycięskich placówek pojawiła się nazwa szkoły w Szczytnie. Uczennica klasy siódmej - Maja Moskal przekonała internautów ambitnymi hasłami proekologicznymi.

Było o co walczyć, ponieważ laureaci konkursu otrzymają 20 000 zł na wyposażenie szkolne wspierające edukację ekologiczną. Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 2 w Szczytnie będzie mogła kształcić przyszłych "ekobohaterów" na najwyższym poziomie.
Karolina Wołczkiewicz-Iwańczyk