Projekt eTwinning „Calling for Peace – wołanie o pokój” – podsumowanie działań.

2022-04-14 08:16:01 (ost. akt: 2022-04-14 08:17:45)

W marcu klasa 6 c wraz z wychowawcą realizowała międzynarodowy projekt eTwinning „Calling for Peace – wołanie o pokój”. Głównym celem projektu było pokazanie naszego wsparcia uczniom i nauczycielom z Ukrainy oraz wezwanie do pokoju dla wszystkich dzieci w Europie i na świecie.

Działania w ramach projektu dostarczyły uczniom klasy 6 c niezbędnej wiedzy na temat kontekstu pokoju, tolerancji, poszanowania praw człowieka. W ramach projektu uczyliśmy się również podstawowych zwrotów w języku Ukraińskim.

Miło nam poinformować, że do realizacji celów projektu włączyli się również uczniowie klas: 4 b (wraz z Panią Emilią Rekosz stworzyli gołębie pokoju), 5 b (wraz z wychowawcą Panią Jolantą Napiwodzką stworzyli rysunki dla dzieci z Ukrainy), 7 a (wraz z wychowawcą Panią Anną Chrzanowską-Żemek stworzyli łańcuchy serc). Uczniowie klasy 7 a i 7 b pod kierunkiem Pani Karoliny Wołczkiewicz-Iwańczyk analizowali i interpretowali poezję o tematyce wojny oraz tworzyli hasła z pojęciem pokoju.

W ramach projektu w naszej szkole 11 marca zorganizowany był również Dzień Solidarności z Ukrainą i Światełko Pokoju.

Efekty współpracy między szkołami można znaleźć na stronie: https://twinspace.etwinning.net/234984/home

Autor: Beata Folga-Grzybowska