Pierwsza Komunia Święta uczniów naszej szkoły.

2022-05-08 08:44:04 (ost. akt: 2022-05-08 08:45:37)

Uczniowie z klas trzecich, poprzez wiele dni, tygodni i miesięcy wyczekiwali tego dnia – Pierwszej Komunii Świętej. W dniu 7 maja dzieci przyjęli Pana Jezusa w Komunii Świętej, do oczyszczonych w spowiedzi serduszek. Komunia Święta to dzień wielkiego szczęścia i radości, jest to spotkanie z Panem Jezusem. Dla dzieci to ważny początek pełnego uczestnictwa we Mszy Świętej. To nowa droga – droga życia w łączności z Panem Jezusem w Eucharystii. Do sakramentu Pokuty i Eucharystii przystąpiło 99 uczniów ze szkół podstawowych: SPzOInr2, SP3, SP4, SP-Romany, SP-Rudka, SP-Warchały oraz uczeń ze Szwecji. Komunia Święta została odprawiona w dwóch grupach o godzinie 10.00 i 12.00. Uczniów przygotowała pani katechetka Renata Szok. Uroczyste Msze Święte sprawowali kapłani: ks. Proboszcz Andrzej Adamczyk, ks. Daniel Bojarski oraz kapłani, którzy przybyli gościnnie do swoich rodzin na uroczystość Pierwszej Komunii Świętej.
Autor: R.Szok