Zielona Szkoła – zabawa na okrągło!

2022-05-22 14:38:17 (ost. akt: 2022-05-22 15:15:55)

Dni 18 i 19 maja 2022 r. zapewniły klasie 5a fantastyczne i niezapomniane wspomnienia. Klasa spędziła aktywnie czas w Ośrodku Wypoczynkowym KULKA na MAZURACH – gdzie atrakcji było co nie miara!

Po dotarciu na miejsce Uczniowie odbyli spacer „orientacyjny” po ośrodku. Po spacerze była pierwsza atrakcja – WATERBALL: szczelnie zamykana przezroczysta kula pływająca w basenie. Każdy Uczestnik przebywał w jej wnętrzu i próbował utrzymać równowagę, co wcale nie było takie proste!
Po zjedzeniu pysznego obiadu młodzież wybrała się na wyprawę SMOCZĄ ŁODZIĄ po pięknym jeziorze Łęsk. Cała klasa płynęła efektownie zdobioną łodzią, wcielając się w starożytnych wioślarzy wiosłujących w rytmie wyznaczonym przez bębniarza.
Potem był odpoczynek dla wszystkich, ale 5a nie lubi siedzieć bezczynnie, dlatego zorganizowała MAM TALENT SHOW, gdzie uczestnicy zaprezentowali swoje umiejętności.
Kolejnym wyzwaniem była WIEŻA ze SKRZYNEK: zadaniem uczestnika było utrzymanie równowagi na wysokości i wejście na jak największą liczbę samodzielnie ustawionych skrzynek. Wychowawczyni klasy pobiła rekord – weszła na 14 skrzynek, pokonując tym samym jedną z uczennic.
Po kolacji klasa wybrała się do lasu na nocną grę terenową „MAFIA”: uczniowie wcielili się w inspektora prowadzącego nietypowe śledztwo i musieli wytropić przestępcę. Zagadkę kryminalną rozwiązali bez problemu! Na zakończenie dnia odbyło się ognisko z pieczeniem kiełbasek, śpiewaniem oraz tańczeniem.
Drugi dzień rozpoczął się bardzo aktywnie – pokonaniem dwóch tras w PARKU LINOWYM. Po tej eskapadzie na uczestników czekały MEGA KLOCKI: SCRABBLE i JENGA – nic tak nie łączy klasy, jak wspólna zabawa! Ostatnią atrakcją wycieczki były KAJAKI. Po nich Dzieci skorzystały z upalnej pogody i wskoczyły do jeziora – ich radość była nie do opisania!!!
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z Zielonej Szkoły klasy 5a:

Anna Dąbkowska