Trzy dni egzaminacyjnych emocji

2022-05-26 21:21:16 (ost. akt: 2022-05-26 21:26:52)

Ponad pół miliona ósmoklasistów z prawie 12 600 placówek przystąpiło to trzyczęściowego egzaminu na koniec edukacji w szkole podstawowej. W tej grupie znalazło się także ponad 100 uczniów ze szczycieńskiej „Dwójki”.

Ten moment zbliżał się, zbliżał – i wreszcie nadszedł. Wszystko rozpoczęło się we wtorek 24 maja, a zakończyło w czwartek, dwa dni później. Wcześniej nasi uczniowie kilkakrotnie pisali egzaminy próbne z języka polskiego, matematyki oraz języka obcego, a w maju na lekcjach z wychowawcą i szkolnym psychologiem poznawali sposoby radzenia ze stresem towarzyszącym tak ważnemu wydarzeniu.
Zdania na temat stopnia trudności poszczególnych części egzaminu były tradycyjnie podzielone, wiele osób stwierdziło jednak, że obawiały się nieco na wyrost, ponieważ przygotowane polecenia okazały się stosunkowo proste.
Wyniki poznamy na samym początku lipca, czyli już po wręczeniu świadectw.

Autor: G. Pietrzyk