Dni Rodziny- Rodzina oczami młodych

2022-05-31 07:20:55 (ost. akt: 2022-05-31 07:22:29)

„Rodzina jest dla człowieka niczym płótno dla artysty. Przelewamy na nie nasze najwspanialsze marzenia. Kreślimy je często w sposób niedoskonały i nieudolny, ale wszyscy jesteśmy przecież zaledwie amatorami w sztuce życia. Jeśli jednak nie skupiamy się na roztrząsaniu własnych pomyłek, z czasem powstają w ten sposób prawdziwe arcydzieła.
Z czasem uczymy się także, że to nie piękno końcowego efektu godne jest najwyższej pochwały, lecz wysiłek, jaki wkłada się w jego malowanie.”
Richard Paul Evans „Szukając Noel”

Maj i czerwiec to nie tylko piękno rozkwitającej wiosny, budzącego się życia. Są to również miesiące, w których szczególnym pietyzmem obdarzamy nasze rodziny.
Uczennice Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 2 w Szczytnie podkreśliły wagę dni rodziny biorąc udział w 17 Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Portret rodzinny w szarości” Rawicz 2022. Amelia Klubek z klasy 7f oraz Luiza Orzoł z klasy 7c wykonały szkic portretu rodzinnego, Amelia Gamdzyk z klasy 7b złożyła na konkurs fotografię rodzinną. Dorota Karalus z klasy 8b wykonała pracę techniką olejną. Wszystkie pracę w staranny sposób przedstawiły piękno i istotę rodziny.

Szczególnym uznaniem odznaczona została praca Doroty Karalus, która otrzymała ogólnopolskie wyróżnienie. Dorota swoją pracę przygotowała na zajęciach plastycznych w pracowni „Kokorynka”. Co pokazuje, że ważne jest rozwijanie swoich talentów oraz dzielenie się nimi.
Uczennicom składam serdeczne podziękowania za udział w konkursie. Dorocie z całego serca gratuluję i życzę dalszych sukcesów. Panu Michałowi Trzcińskiemu składam wyrazy szacunku i uznania za przekazanie nagród dla uczennic naszej szkoły.
Autor:Marlena Zapadka