Dzień Dziecka na katamaranie

2022-06-02 11:51:13 (ost. akt: 2022-06-02 12:01:21)

W środę 1 czerwca obchodziliśmy Dzień Dziecka. Sposobów na świętowanie mieliśmy w naszej szkole niemało. Klasy V c, VI a i VIII f zdecydowały się na wyjazd szynobusem do Rucianego-Nidy i rejs katamaranem.

Wprawdzie pogoda początkowo nie rozpieszczała, ale ostatecznie wszyscy bezpiecznie wsiedliśmy na katamaran „Faryj IV”, jeden z największych statków na Mazurach. Wybraliśmy turystyczny rejs po Jeziorze Nidzkim. Mogliśmy podziwiać piękne brzegi tego bardzo długiego, jak na polskie warunki, akwenu. Ze względu na to, że znaczna część jeziora wchodzi w skład rezerwatu przyrody, pływać statkiem można tylko na stosunkowo krótkim odcinku.
W Rucianem, już po rejsie, kupiliśmy pamiątki, chętni spożyli ciepły posiłek, przespacerowaliśmy się, by obejrzeć dwie śluzy w części miasteczka nazywanej Guzianką i po kilku godzinach wróciliśmy do Szczytna. Opiekunami wycieczkowiczów byli: p. Dominika Sawicka, p. Agata Lewalska, p. Magdalena Hajdukiewicz, ks. Daniel Bojarski, p. Paweł Suchowiecki i p. Grzegorz Pietrzyk.
Autor:
G. Pietrzyk