Czas na wakacyjny odpoczynek

2022-06-30 18:29:07 (ost. akt: 2022-06-30 18:46:17)

Dla dzieci i młodzieży w całej Polsce rozpoczęły się wakacje. Na dwa miesiące ze swoimi nauczycielami rozstali się także uczniowie „Dwójki”. Ósmoklasiści pożegnali się z naszą placówką na stałe – od września będą kontynuowali naukę w innym miejscu.

Przez ostatnie dwa lata kończyliśmy rok szkolny w warunkach pandemii koronawirusa. Teraz w sali gimnastycznej mogli się wreszcie spotkać wszyscy absolwenci. Zanim tam jednak uczestnicy uroczystości trafili, kilkanaście par ósmoklasistów wystąpiło z ciekawym układem poloneza przygotowanym przez panią Dorotę Kotulę. Tygodnie prób nie poszły na marne – taniec wypadł naprawdę ładnie.
Później przyszedł czas na ceremonię przekazania sztandaru. Jego oficjalne nadanie nastąpi podczas specjalnej uroczystości już po wakacjach. W piątek kończący rok szkolny i edukację ósmoklasistów w naszej placówce nie mogło zabraknąć okolicznościowych przemówień oraz wręczenia nagród dla wyróżniających się uczniów. Tych u nas – także w gronie najstarszego rocznika – nie brakuje. Grupka ósmoklasistów otrzymała Nagrody Burmistrza. Specjalne statuetki w trochę innych kategoriach wręczono w piątek 24 czerwca. Otrzymali je uczniowie, którzy przez lata spędzone w „Dwójce” rozwijali swoje talenty. Na liście nagrodzonych znaleźli się: Miła Kulak (TALENT ARTYSTYCZNY), Nina Kaczyńska (TALENT PRZYRODNICZY), Aleksandra Denkiewicz i Igor Dziekoński (TALENT HUMANISTYCZNY), Adam Trętowski (TALENT MATEMATYCZNY), Gabriela Długokęcka i Emilia Tomaszczyk (TALENT LINGWISTYCZNY), Wiktor Cymerman (TALENT SPORTOWY) oraz Adrian Caliński (NAGRODA SPECJALNA). Jeszcze więcej osób może cieszyć się z tytułu prymusa bądź przodownika oraz nagrody książkowej.
Powody do zadowolenia ma każdy z pozostałych uczniów naszej szkoły – zaczęły się przecież WAKACJE!

Autor: G. Pietrzyk