Patron dzieci

2022-09-19 17:57:59 (ost. akt: 2022-09-19 18:00:14)

Stanisław Kostka-święty Kościoła katolickiego, jezuita, patron Polski od 1961 r.
Żył w latach 1550-1568. Będąc w Rzymie, nagle zachorował na malarię i po kilku dniach zmarł.
Kult Stanisława narodził się natychmiast po jego śmierci. W 1570 r. dokonano otwarcia trumny i dostrzeżono, że ciało Stanisława Kostki nie uległo rozkładowi, dzięki temu stał się jeszcze bardziej sławny. Paweł V dokonał jego beatyfikacji w 1602 r. Benedykt XIII kanonizował Stanisława Kostkę 31.12.1726 r. W 1926 r. w 200-setną rocznicę wyniesiono Stanisława Kostkę do godności świętego, sprowadzono do Polski czaszkę świętego z Rzymu. Święty Stanisław Kostka jest patronem Polski, dzieci, młodzieży i ministrantów.
W dniu 18.09.2022 r. panie katechetki Monika Fuks i Renata Szok z małą grupą dzieci z naszej szkoły i ich rodzicami udali się na Mszę Świętą do parafii pod wezwaniem Św. Stanisława Kostki aby uczcić dzień świętego. Dzieci modliły się za wstawiennictwem Stanisława Kostki o Boże błogosławieństwo i zdrowie dla siebie, kolegów, koleżanek i całej kadry pedagogicznej na nowy rok szkolny i katechetyczny.
Autor: Renata Szok