„Dwójka” z nowym sztandarem

2022-10-05 08:24:09 (ost. akt: 2022-10-05 08:32:34)

Nasza szkoła doczekała się nowego sztandaru. Uroczystość jego nadania odbyła się w piątek 30 września.
Pani dyrektor Katarzyna Ulatowska przypomniała podczas swojego przemówienia, że na sztandar przyszło nam czekać 22 lata. W roku 2000 nadano naszej placówce pełną nazwę Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 2 im. Wojciecha Kętrzyńskiego w Szczytnie i od tego momentu poprzedni sztandar nie powinien już być używany. Kilka lat temu zrodził się pomysł, by ufundować nowy sztandar, a wszystko – dzięki wsparciu wielu osób – doprowadzono do szczęśliwego finału w tym roku. Sztandar będzie reprezentował naszą szkołę podczas uroczystości w „Dwójce” i poza jej murami. Wyszyte na płacie hasło „Myśli, słowa, czyny – Tobie, Ojczyzno” każdego zobowiązuje.

Uroczystości rozpoczęły się mszą odprawioną w kościele Wniebowzięcia NMP. Przewodniczył jej biskup pomocniczy Janusz Ostrowski, który dokonał poświęcenia sztandaru. W świątyni poczet sztandarowy tworzyli rodzice uczniów naszej szkoły, ale już kilkadziesiąt minut później przekazali oni sztandar w ręce dyrekcji i młodzieży. Podczas ceremonii w sali gimnastycznej nie mogło zabraknąć wbicia gwoździ w drzewiec, uroczystego ślubowania i przemówień ważnych osób, które odwiedziły naszą szkołę. Zanim goście wyruszyli na spacer po „Dwójce”, obejrzeli występ przygotowany przez nauczycieli i uczniów. Ta część, w której muzyka instrumentalna przeplatała się z tańcem, popisami wokalnymi i aktorskimi, przypadła do gustu wielu osobom, o czym świadczył chociażby komentarz wygłoszony po przedstawieniu przez pana burmistrza Krzysztofa Mańkowskiego.
Autorzy: Ż.Jędrysiak-Skawińska, G. Pietrzyk