2022-10-19 08:26:53 (ost. akt: 2022-10-19 08:30:09)

W piątek 14 października obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Tradycyjnie z tej okazji nauczyciele nie prowadzili lekcji. Wspólnie z innymi pracownikami naszej szkoły mogli obejrzeć apel, którego główną częścią był program artystyczny przygotowany przez uczniów i ich opiekunów.
Spotkanie rozpoczęło się od występów uczniów. W naszej placówce nie brakuje osób utalentowanych muzycznie, co potwierdziły popisy wokalno-instrumentalno-taneczne uzupełnione wierszami. Przedstawicielki Samorządu Szkolnego przypomniały historię święta, a Dzień Edukacji Narodowej stanowił także okazję do złożenia życzeń wszystkim pracownikom szkoły przez Dyrekcję, Radę Rodziców i oczywiście uczniów. Za przygotowanie części artystycznej odpowiedzialne były panie Judyta Mazur i Anna Rusinek, ale dzięki niemałemu wysiłkowi także innych osób oprawa tego świątecznego dnia była jeszcze bogatsza.
Co roku w połowie października wręczane są Nagrody Burmistrza dla szczególnie wyróżniających się osób pracujących w miejskich szkołach. W minionym tygodniu laury otrzymały m.in. uczące w „Dwójce” panie: Beata Folga-Grzybowska i Anna Dąbkowska. Niemałemu gronu pracowników naszej szkoły przyznane zostały Nagrody Dyrektora.
Tegoroczny Dzień Edukacji Narodowej przyniósł jeszcze jeden miły akcent – był nim oryginalny tort przyniesiony w dowód wdzięczności przez rodziców uczących się u nas nastolatków z Ukrainy.

Autor: G. Pietrzyk