Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia 2022

2022-10-31 14:01:54 (ost. akt: 2022-10-31 14:09:04)

W tym roku szkolnym obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia przypadły na 7 października.

Tego dnia w naszej szkole na lekcjach matematyki oraz przerwach nie zabrakło atrakcji, a królowała oczywiście - TABLICZKA MNOŻENIA. Zespół matematyków przygotował dla społeczności szkolnej wiele ciekawych niespodzianek w postaci zabaw i gier mających na celu odświeżenie jej znajomości. Patrole uczniowskie sprawdzały znajomość tabliczki wśród uczniów, nauczycieli, dyrekcji i pracowników szkoły. Osoby, które bezbłędnie podały wyniki mnożenia uzyskały odznaki i certyfikaty „Eksperta Tabliczki Mnożenia”.
Klasy IVB, IVD i VC oprócz znajomości tabliczki mnożenia, musiały wykazać się również sprawnością fizyczną w konkurencjach „Królowa Skakanki” oraz „Piłkarz matematyk”.
Klasa VIB „ratowała świat” rozwiązując escaperoom. Klasy VA i VD zmierzyły się w drużynowych grach interaktywnych wykazując się refleksem, a także ćwiczyli swoją spostrzegawczość rozwiązując test na uważność. Pozostali uczniowie bawili się kodowaniem, szyfrowaniem, rozwijali logiczne myślenie.
Tego dnia rozpoczęliśmy nasze szkolne wyzwanie na wyłonienie „Mistrzów Tabliczki Mnożenia”. Przez cały rok szkolny uczniowie będą rywalizować o tytuł najlepszego w tej sprawności.
Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia był okazją do przypomnienia jej sobie w przyjemny, niecodzienny sposób, nadrobienia powakacyjnych zaległości oraz spędzenia czasu z matematyką w ciekawej formie gier i zabaw.

Zapraszamy do zapoznania się z relacją:

Zachęcamy do udziału w kolejnej edycji naszej akcji już za rok!!!!
Zespół matematyków