PRZYGODA Z NEPTUNEM

2022-11-07 20:44:08 (ost. akt: 2022-11-07 20:50:11)

Pod koniec października uczniowie klas: VIA, VID i VIIB pojechali na wycieczkę do Muzeum II Wojny Światowej i do Centrum Hevelianum w Gdańsku.

To był fantastyczny dzień! Pierwszą atrakcją było Centrum Hevelianum. Tam odbyły się warsztaty:„Orkiestra gra!”. Uczestnicy badali naturę dźwięku, sprawdzili, czy można przelać dźwięk i co słychać w próżni oraz wykonali własny instrument – fletnię Pana.Na koniecwspólnie zagrali popularną melodię: „Wlazł kotek na płotek”.
Po warsztatach dzieci zwiedzały wystawę: Z Energią! Czym jest ciepło, czy wiązka światła wprawi w ruch samolot i jak zanieczyszczenie naszej planety widać z perspektywy kosmosu? – to tyko niektóre pytania, na które odpowiedź można było znaleźć na wystawie. Kilkadziesiąt stanowisk na dwóch poziomach historycznego budynku Kaponiery Południowej wzbudziło wśród uczniów ogromne zainteresowanie.
Następnie wszyscy udali się na pyszny obiad i krótki spacer, by podziwiać piękną panoramę miasta nad Motławą.
Ostatnim punktem wycieczki było Muzeum II Wojny Światowej. Przechodząc przez kolejne sale, uczniowie oglądali zmieniającą się scenografię, która nawiązuje do poszczególnych tematów (można tu np. zobaczyć zniszczoną przez wojnę historyczną ulicę i oryginalny czołg) i tworzy całościową narrację o wojnie – nie tylko z perspektywy Polski, ale także w szerokim kontekście europejskim i światowym. Dzięki temu można było lepiej poznać życie codzienne zwykłych ludzi podczas wojny i zrozumieć, jak działał nazistowski terror.
Po prawie dwugodzinnej wycieczce w przeszłość uczestnicy wycieczki udali się do autokaru i wyruszyli w drogę powrotną do Szczytna.
Fotorelacja z wycieczki: