Warsztaty z Fundacją Pho3nix Kids

2022-11-08 10:00:54 (ost. akt: 2022-11-08 10:06:04)

3 listopada zagościła w naszej szkole Fundacja Pho3nix Kids, która przygotowała dla naszych uczniów sportowe warsztaty. Odwiedziła nas m. in. Katarzyna Krawczyk, polska zapaśniczka urodzona w Mikołajkach, brązowa medalistka Mistrzostw Europy, Świata, uczestniczka Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro, gdzie zajęła IX miejsce.
W części pierwszej spotkania uczniowie mieli możliwość zapoznania się z przebiegiem kariery sportowej naszego gościa. Pani Katarzyna przybliżyła jedną z najstarszych dyscyplin sportowych, jaką są zapasy. Spotkanie to z pewnością będzie niezapomnianym doświadczeniem dla uczestniczącej w nim młodzieży. Część druga rozpoczęła się krótką rozgrzewką, po której można już było sprawdzić swoje predyspozycje sportowe na specjalnie przygotowanych stacjach. Uczniowie mogli sprawdzić swoje cechy motoryczne:

Wytrzymałość – podczas zwisu na drążku na czas.
Skoczność - w próbie skoku w dal z miejsca oraz skoku dosiężnego.
Siłę – badaną za pomocą dynamometru.
Zwinność - na specjalnie przygotowanej ścieżce.

Na zakończenie, na ręce Pani Dyrektor, Katarzyny Ulatowskiej, przedstawiciel Fundacji złożył podziękowania i gratulacje za udział w przedsięwzięciu Pho3nix Active School.