Klasa 2b na zajęciach w Straży Pożarnej

2022-11-13 14:37:58 (ost. akt: 2022-11-13 14:41:32)

18 października uczniowie klasy 2b odwiedzili Jednostkę Państwowej Straży Pożarnej w Szczytnie. Uczniowie mieli okazję zdobyć wiedzę na Pożarniczej Ścieżce Edukacyjnej. W sali multimedialnej dzieci oglądały filmy edukacyjne z dziedziny bezpieczeństwa. W sali leśnej można było dowiedzieć się o zasadach bezpieczeństwa podczas aktywnego wypoczynku w lesie. Sala miejscowych zagrożeń to miejsce, w którym można się dużo dowiedzieć na temat zasad bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym. Na stanowisku pożarów sadzy dowiedzieliśmy się jakie są zagrożenia dla użytkowników budynku związane z pożarami sadzy. W sali pokazowej zobaczyliśmy, jak działa czujka tlenku węgla i dymu oraz symulator zadymienia. Dzieci dowiedziały się w jaki sposób ewakuować się z miejsc, w których rozwija się pożar. W sali ćwiczebnej dowiedzieliśmy się jak gasić pożar w zarodku. Z wyprawy wszyscy wrócili zadowoleni i bogatsi o wiedzę dotyczącą zapobiegania pożarom.
Autor:I. Szulim