Kampania 19 dni Przeciwko Przemocy i Krzywdzeniu Dzieci i Młodzieży

2022-11-23 08:25:09 (ost. akt: 2022-11-23 08:30:02)

Od 1 do 19 listopada, jak co roku, w całej Polsce i na całym świecie rozgrywała się Kampania 19 dni Przeciwko Przemocy i Krzywdzeniu Dzieci i Młodzieży. W wielu miejscowościach - małych i dużych - widać było kolor pomarańczowy, który ostrzega i zwraca uwagę na problem doświadczania przemocy. Nasza szkoła również włączyła się do akcji. 16 listopada obchodziliśmy “Pomarańczowy Dzień - Stop Przemocy”, cała społeczność szkolna została poproszona, aby tego dnia zaakcentować kolor pomarańczowy w ubiorze. Powstały gazetki ścienne promujące Kampanię. Do udziału zaangażowało się wielu uczniów - tego dnia nauczyciele w każdej klasie wyświetlali prezentację multimedialną poruszającą tematykę przemocy i profilaktyki. Treści dotarły zarówno do uczniów klas I-III, jak i IV – VIII. Wolontariusze odwiedzając każdą klasę zachęcali uczniów do zapisania na kartkach w kształcie serc swoich sposobów na ochronę przed przemocą. Podsumowaniem Kampanii był plakat przygotowany przez zaangażowanych wolontariuszy – stworzony z pomarańczowych serc uwrażliwiający na problem przemocy oraz promujący zachowania, które mają na celu ochronę przez przemocą. Przebieg akcji w szkole koordynował Zespół specjalistów ds. pomocy psychologiczno – pedagogicznej. Organizatorem akcji na terenie polski jest fundacja po DRUGIE.