#różańcowychallange

2022-11-29 17:34:09 (ost. akt: 2022-11-29 17:37:51)

„Zawsze odkładacie modlitwę różańcową na potem, w końcu nie odmawiacie jej, ponieważ chce się wam spać. Co jeśli nie będzie innego razu? Módl się wszędzie, nawet na ulicy, to pomoże ci czuć stałą obecność Bożą” - święty Josemaria Escriva .
Idąc za przykładem słów świętych i błogosławionych uczniowie Szkoły Podstawowej z OI nr 2
w Szczytnie podjęli różańcowe wyzwanie.

Zadanie polegało na jak najczęstszym odmawianiu modlitwy różańcowej.
Wychowankowie żywo zainteresowani różańcem podejmowali to wyzwanie.
Zadanie odbywało się dwuetapowo. Polegało na udziale w nabożeństwach różańcowych w parafii Wniebowzięcia NMP w Szczytnie oraz modlitwie indywidualnej i wspólnotowej w różnych, dogodnych miejscach.
A jak przedstawiają się efekty podjętego wyzwania sam Bóg wie.
Zdecydowanie najliczniej i najczęściej udział w nabożeństwie różańcowym wzięli udział uczniowie klasy 3c. A nagroda jak zgodnie orzekli wychowankowie była SMACZNA. Chrześcijan jednoczy modlitwa a także jak widać wspólny posiłek.

W krótkiej choć wymownej fotorelacji ukazani zostali podopieczni, którzy nie patrząc na czas
i miejsce modlili się na różańcu.
Uczniowie WSPANIALE jest móc Was podpatrywać podczas Waszej modlitwy! Nie zapominajcie o niej każdego dnia! Życzymy wytrwałości w podążaniu za najlepszym katechetą – PANEM JEZUSEM!
Niech Święci, którzy orędują za nami będą drogowskazem w drodze do nieba.
„Zawsze pamiętaj o modlitwie różańcowej. Odmawiaj ją dobrze, tak często, jak tylko możesz! Najważniejsze byś modlił się duszą, nigdy nie męczył się modlitwą. Różaniec porusza serce Boga
i pomaga otrzymać potrzebne łaski!" - święty Ojciec Pio

Autor: Marlena Zapadka