2022-11-29 18:44:18 (ost. akt: 2022-11-29 18:47:03)

25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. W związku z tym świetlica szkolna zaplanowała i zrealizowała szereg działań związanych z ulubioną zabawką każdego dziecka. Świetliczaki w poszczególnych grupach zostali zapoznani z historią powstania maskotki, wysłuchali bajki o pluszowym misiu, przypomnieli sobie najbardziej znane na całym świecie, a także w Polsce misie - postaci z bajek. Dużą radość sprawiły dzieciom zajęcia plastyczno- techniczne, podczas których mogły wykazać się dużą inwencją twórczą. Kolejną zabawą było losowanie zagadek i rebusów o misiach, i jak się okazało, dzieci znały odpowiedzi na wszystkie pytania. W Dniu Święta Pluszowego Misia nie zabrakło aktywności związanej z kodowaniem i odkodowaniem postaci misia. Dużo uśmiechu na twarzach dzieci wywołała konkurencja, w której trzeba było z zamkniętymi oczami narysować misia. Ponadto uczniowie mieli okazję skorzystać z fotobudki w kształcie misia. Wszystkie dzieci, które brały udział w Dniu Pluszowego Misia w świetlicy, otrzymały plakietkę misia ze słodkościami.
Nauczyciele świetlicy