WYSTAWA EKSPONATÓW Z CZASÓW PRL

2022-12-22 09:06:03 (ost. akt: 2022-12-22 09:25:42)

W naszej szkole jest kilkoro uczniów, którzy fascynują się historią. Często przynoszą na zajęcia przedmioty związane z wojskowością i czasami PRL-u. Uwzględniając ten fakt 13 grudnia w Dzień Pamięci Ofiar Stanu Wojennego zorganizowaliśmy wystawę pamiątek z Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej. Na dwóch długich przerwach międzylekcyjnych uczniowie mogli obejrzeć przeróżne przedmioty, których już raczej nie znajdą w swoich domach. Do takich eksponatów wystawowych należały między innymi, aparaty telefoniczne, saturator do wody, banknoty, kartki na żywność, płyty winylowe, liczydła, tradycyjne szklanki z metalowymi uchwytami, waga sklepowa, dwa egzemplarze prasy „W służbie narodu” i wiele innych. Nie zabrakło również wojskowych eksponatów kolekcjonowanych przez Macieja Racisa, były to: mundur podpułkownika, hełm piechoty, czapka oficera w stopniu pułkownika i podpułkownika, maska przeciwgazowa i inne. Wszystkich zainteresował adapter, na którym Tytus Kargol, uczeń kl. VIII D puszczał muzykę Lady Pank i Beatlesów z taśm szpulowych. Wszystkim zaangażowanym uczniom, rodzicom i nauczycielom dziękuję za pomoc w zorganizowaniu wystawy.

Autor: Jolanta Napiwodzka