Jasełka z Małym Księciem

2022-12-22 10:12:49 (ost. akt: 2022-12-22 14:10:39)

W klimacie Świąt Bożego Narodzenia 21 grudnia uczniowie klasy 5A I 2C zaprosili do refleksji nad tajemnicą narodzin króla. Jasełka były w tym roku inne, nietypowe i zachęcały nas wszystkich do refleksji nad naszym życiem i znaczeniem Świąt Bożego Narodzenia. Były one wędrówka u boku małego księcia i opowiadaniem o poszukiwaniu miłości, odnalezieniu jej w postaci Króla królów, który na imię ma MIŁOŚĆ. Aktorzy unaoczniły widzom problemy współczesnego człowieka jakimi są ciągły brak czasu oraz istnienie zła. Dzieci, młodzież, dorośli – wszyscy zajęci są tylko sobą i swoimi sprawami. Nie zwracają uwagi na bożonarodzeniową szopkę i Jezusa. A przecież "dziś niebo się otwiera". Dziś Bóg staje się człowiekiem. Dziś rodzi się Bóg – Miłość...".

Składam serdeczne podziękowania rodzicom naszych uczniów, którzy wspierali dzieci w nauce ról i zadbali o piękne stroje. Uczniom klasy 5A i 2C za świetne przedstawienie jasełek, trud włożony w przygotowania, wytrwałość na próbach i radość jaką sprawiły wszystkim oglądającym.

Autor:Monika Fuks