Film naszych ukraińskich kolegów - "Ten dzień"

2023-02-22 11:00:37 (ost. akt: 2023-02-22 11:10:25)

“Ten dzień” to film krótkometrażowy. Pomysł zrodził się na zajęciach integrujących zespół i rodziców uczniów z terytorium Ukrainy.

Jest to film w którym uczniowie Oddziału Przygotowawczego przekazali swoją historię, to jak pojawili się w Polsce i w naszym Szczytnie.
W tym krótkometrażowym filmie ukazali skrawek swojej historii, pokazali rzeczywistość ukraińskich dzieci, ich rodzin, którzy spotkali się z rosyjską agresją na swój kraj. Film to historia straty, utraty bliskich, domów, zwykłego życia. Niepewność, strach, rozpacz, kiedy pakujesz swoje życie do jednej walizki poszukując bezpiecznego miejsca by żyć… To jak spotykasz drugiego człowieka i jest iskra dobra , która zmienia rzeczywistość pomoc, która nadaje sens.
Uczniowie wraz z prowadzącymi wykazali się umiejętnościami artystycznymi, informatycznymi, społecznymi. Wspólne działanie wpłynęło pozytywnie na integrację klasy oraz rodziców uczniów.

Zapraszamy do obejrzenia