2023-02-23 00:12:50 (ost. akt: 2023-02-24 17:57:04)

W naszej szkole uczniowie ze świetlicy uczestniczyli w szeregu przedsięwzięciach związanych z obchodami tego święta. Na korytarzu szkolnym i w salach pojawiły się gazetki promujące Dzień Języka Ojczystego. Przeprowadzone zostały zajęcia z wykorzystaniem krótkich filmików animowanych z cyklu “Błyskawiczne dzieje polszczyzny” oraz zabawnych łamańców językowych i wierszyków doskonalących dykcję. Dzieci zmierzyły się z wypowiadaniem ciężkich, trudnych do wypowiedzenia zdań. Przygotowany kosz z łamańcami językowymi cieszył się dużym zainteresowaniem. Każdy miał możliwość zmierzyć się z frazą lub zdaniem wylosowanym z koszyka rozmaitości. Było mnóstwo śmiechu i zabawy, a na czytanie skusili się nawet najbardziej nieśmiali uczniowie. Swój wkład w ten dzień mieli także uczniowie klas najmłodszych, których zadaniem było pokolorowanie mandali w kształcie liter. Przepiękne prace ozdobiły szkolny korytarz.

Nauczyciele świetlicy