Ogólnopolski konkurs plastyczno-literacki „Słowa Tischnera”

2023-02-23 06:05:21 (ost. akt: 2023-02-23 06:06:58)

„A czymże jest piękno? Na to pytanie nikt jeszcze nie odpowiedział. Ale wiadomo jedno: ono jest jak światło, które do nas przychodzi z drugiej strony świata. Bo na tym świecie wszystko przemija. Wiosna i młodość, i woda w potoku, ale piękno wiosny i piękno młodości, i piękno potoków nie przemija, bo je potrafi uwiecznić artysta. Dzięki artyście jest ono wiekuiste.”
(Józef Tischner „Artysta” [w:] Alfabet Tischnera, wybór i opracowanie W. Bonowicz, Kraków 2012)
Uczniowie Szkoły Podstawowej z OI nr 2 w Szczytnie kolejny raz udowodnili, że nie boją się wyzwań oraz, że drzemią w nich dusze artystyczne. W ostatnich dniach wychowankowie pod kierunkiem katechetów mierzyli się z jakże wymownym rozważaniem ks. Józefa Tischnera.
Uczniowie wykonali liczne prace plastyczne oraz literackie ukazując piękno stworzonego świata. Różnorodność technik artystycznych oraz spojrzeń młodych ludzi na pojęcie piękna wprowadziło nauczycieli religii w podziw.
Wykonane autorsko prace zostały przekazane do organizatorów konkursu. A nam pozostaje oczekiwać na wspaniałe wiadomości dotyczące zwycięzców. Życzymy sukcesów oraz zapraszamy do kolejnych przedsięwzięć!

Autor: Marlena Zapadka