Dzień wiosny

2023-03-23 13:10:20 (ost. akt: 2023-03-23 13:26:16)

„Wiosna, kolorowa panienka, zagląda nam w okienka! Wsiadaj zimo na sanki i zabieraj bałwanki! Już trawniki posprzątane, pani Wiosna idzie na nie! Kiedy wiosna na dworze, wszyscy w dobrym humorze!”

Uczniowie w naszej szkole pożegnali zimę i przywitali wiosnę. Tego dnia każda klasa przygotowała wiosenne stroje i dekoracje. Od rana w naszej szkole zrobiło się kolorowo i wesoło. Od pierwszych lekcji na sali gimnastycznej nauczyciele wychowania fizycznego zorganizowali festiwal gier i zabaw ruchowych, podczas których chętni uczniowie mogli rywalizować między sobą w różnych konkurencjach. W ramach obchodu pierwszego dnia wiosny Samorząd Uczniowski zorganizował „Dzień bez plecaka”, w którym uczniowie i nauczyciele przychodzą do szkoły bez plecaków. Zabawa polegała na tym, by przynieść do szkoły wszystkie potrzebne przybory. Liczyła się pomysłowość, a więc tego dnia uczniowie mogli spakować zeszyty i książki w dowolny, zabawny sposób.

Wszyscy czekali na ten dzień z niecierpliwością, bo wiedzą, że w tradycji szkoły Pierwszy Dzień Wiosny obchodzi się w niecodzienny sposób. Zostały zorganizowane różne aktywności przez współpracę Samorządu Uczniowskiego, Wolontariatu, Zespołu wychowawczego (wychowawców), nauczycieli wychowania fizycznego.
Dzień był kolorowy i twórczy:
- Dzień bez plecaka J, w którym uczniowie swoje podręczniki i przybory przynieśli w zastępczych pojemnikach. Dzieci wykazały się pomysłowością i humorem,
- klasy w kolorach wiosny,
- odbyły się też twórcze aktywności: wycieczki, wyjścia na warsztaty, kino, teatr zorganizowane przez wychowawców klas,
- aktywność fizyczna podczas „Szkolnego turnieju gier i zabaw”, zorganizowanych przez nauczycieli wychowania fizycznego,
- przerwa z muzyką z udziałem Wolontariatu szkolnego,
- spacer w poszukiwaniu oznak wiosny,
- pokaz mody ekologicznej z Eko-odpadów,
- 21 marca to również „Światowy Dzień Zespołu Downa”, którego symbolem stały się kolorowe skarpetki zakładane „nie do pary” jako wyraz tolerancji i solidarności z osobami z trisomią 21. Uczniowie i nauczyciele przyłączyli się do akcji.

Dziękujemy za zaangażowanie oraz miłą zabawę
Samorząd Uczniowski oraz Wolontariusze

Zapraszamy do fotorelacji: