Saint Patrick’s Day

2023-03-27 12:08:26 (ost. akt: 2023-03-27 12:19:31)

Dzień Świętego Patryka to irlandzkie święto narodowe i religijne obchodzone 17 marca, jest to święto patrona Irlandii–św. Patryka.

Najważniejszą tradycją obchodów dnia św. Patryka jest noszenie ubrań w kolorze zielonym. Zielony to narodowy kolor Irlandii, nawiązujący do trawiastego krajobrazu wyspy i symbolizujący trzylistną koniczynę przypisywaną tradycyjnie świętemu Patrykowi, zwaną ‘shamrock’ . Irlandczycy w wielu miastach organizują festyny i uliczne pochody, w których dominuje właśnie zieleń.
Święto obchodzone jest również poza Irlandią, także w Polsce, co jest związane z popularnością kultury celtyckiej. Na lekcjach języka angielskiego nie uczymy się tylko słówek , czy struktur leksykalnych, ale również o kulturze krajów anglojęzycznych. W naszej szkole również obchodziliśmy Dzień Świętego Patryka. W tym dniu przeważającym kolorem w ubiorze uczniów był oczywiście zielony, oprócz tego na przerwach można było posłuchać irlandzkiej muzyki, nauczyć się tańca irlandzkiego z pomocą pani Magdy Hajdukiewicz oraz posmakować między innymi zielonych słodkości na kiermaszu zorganizowanym przez klasy: IV a, V a oraz VII b.