Wycieczka do Olsztyńskiego Teatru Lalek

2023-03-31 17:37:12 (ost. akt: 2023-03-31 17:48:37)

,,Teatr to jest widownia i scena. Niby nic magicznego w tym nie ma, aż do chwili, gdy nagle na scenie dziwne zacznie się dziać przedstawienie”.

Przekonali się o tym uczniowie klasy 1a i 2b podczas wizyty w Olsztyńskim Teatrze Lalek. Nie tylko obejrzeli ciekawy, pełen muzyki, tańca i kolorów spektakl pt. ,,Psiakość”, ale też uczestniczyli w edukacji teatralnej. Odwiedzili pracownię, w której powstają lalki,
dowiedzieli się, jak powstaje spektakl teatralny, kto jest zaangażowany w jego tworzenie, poznali różne rodzaje lalek i sposoby ich ożywiania. Podziwiali też wspaniałych bohaterów wielu wcześniejszych spektakli, zdobiących ściany teatru. Wyjazd był okazją do realizacji kolejnego zadania w ramach projektu ,,Z kulturą mi do twarzy”, którego uczniowie są uczestnikami, a jednocześnie wspaniałą, pełną wrażeń przygodą.
Autor: M. Chorąży