Koncert „Wiosna, ach to Ty"

2023-04-11 08:41:43 (ost. akt: 2023-04-16 13:07:35)

30 marca w naszej szkole miało miejsce niezwykłe wydarzenie. Uczniowie, nauczyciele i utalentowani rodzice zaprezentowali się w koncercie zatytułowanym „ Wiosna, ach to Ty". Wydarzenie zorganizowano przy wsparciu Rady Rodziców.

Pomysł koncertu zrodził się jesienią, kiedy to rodzice wraz z nauczycielami postanowili połączyć swoje siły i wystąpić na jednej scenie. Pretekst był czysto artystyczny ale przy okazji powstał pomysł, żeby połączyć występy sceniczne ze zbiórką środków na sprzęt muzyczny. Tak też się stało. Po kilku miesiącach przygotowań, wyboru repertuaru i wspólnych prób zaprezentowano program złożony z muzyki, tańca i poezji.
Wystąpiły roztańczone klasy II, solistki z klas III: Julia Żuchowska, Maja Bohlmann i Zosia Stałanowska, saksofonista- Szymon Stępień, gitarzysta Igor Pac, zespoły Azymut i esPe2, klasa IVB oraz Olena Jakymenko i Anastasia Marachkowska.
Koncertowi towarzyszyły kiermasze ciast, wyrobów ceramicznych i ozdób świątecznych przygotowane przez klasę Va oraz świetlicę szkolną. Wśród publiczności rozlosowano upominki podarowane przez znanych artystów, m. in. Justynę Steczkowska, Marylę Rodowicz, Piotra Cugowskiego czy Annę Wyszkoni. Sala gimnastyczna wypełniona była po brzegi a gromkie brawa po każdej prezentacji pozwalały przypuszczać, że koncert przypadł do gustu publiczności.

Atmosferę wieczoru oddają zdjęcia zrobione przez pana Marcina Grabskiego.