Znamy już mistrza ortografii języka angielskiego

2023-04-27 09:09:11 (ost. akt: 2023-04-28 09:40:15)

26 kwietnia w naszej szkole odbyła się I edycja Powiatowego Konkursu Ortograficznego z Języka Angielskiego Spelling Challenge, nad którym honorowy patronat objął Burmistrz Miasta Szczytno Pan Krzysztof Mańkowski.

W konkursie wzięło udział 9 uczestników z 5 szkół. Zadania konkursowe sprawdzały znajomość słownictwa oraz poprawność zapisu w języku angielskim. Zadaniem uczniów było m.in. napisanie dyktanda oraz uzupełnienie tekstu wysłuchanej piosenki.
Uczestnicy zaprezentowali bardzo wysoki poziom umiejętności językowych. W konkursie zwyciężyła Klaudia Alicka ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Szczytnie, II miejsce zajął uczeń naszej szkoły Filip Nwakor, III miejsce zajęła Amelia Karwiński ze Szkoły Podstawowej w Rudce.
Nagrodzeni uczniowie otrzymali atrakcyjne nagrody, wśród nich karta podarunkowa o wartości 200 zł, sprzęt audio oraz sprzęt sportowy. Nagrody zostały ufundowane przez Urząd Miasto Szczytno, Bank Spółdzielczy w Szczytnie, Radę Rodziców przy Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 2 w Szczytnie, firmę Novum, Bank PNP PARIBAS oraz Wydawnictwo Macmillan. Dziękujemy wszystkim sponsorom!
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i zachęcamy do udziału w kolejnych edycjach konkursu.
Paulina Gogola
Anna Lisewska-Homoncik