Klasa 1a gra na ekoinstrumentach

2023-05-21 08:22:05 (ost. akt: 2023-05-21 08:24:43)

Nie od dziś wiadomo, że z materiały przeznaczone na śmieci, mogą posłużyć do wykonania wielu przydatnych przedmiotów. Tym razem uczniowie klasy 1 a wykorzystali je do stworzenia instrumentów muzycznych. W ten sposób z pudełek, puszek, rolek od papieru, plastikowych butelek, kubków po jogurcie, powstały gitary, grzechotki, bębenki, kastaniety i inne cudeńka. Dzieci wykazały się dużą kreatywnością i pomysłowością, a instrumenty były nie tylko ciekawe, ale też kolorowe i starannie wykonane, a co najważniejsze można było na nich grać. Pierwszaki wykorzystały swoje prace do zabawy i akompaniamentu do poznanych piosenek. Praca nad tymi instrumentami pozwoliła im nie tylko dobrze się bawić, ale też aktywnie włączyć w ochronę środowiska.
Autor: M. Chorąży