Wycieczka do Wawroch kl. IID

2023-06-03 17:20:10 (ost. akt: 2023-06-03 17:23:45)

Dnia 30 czerwca uczniowie klasy II D udali się na wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego KAMEZ w Wawrochach. Jej celem było przybliżenie dzieciom warunków życia na wsi, zdrowego odżywiania oraz umożliwienie kontaktu z ekosystemem pola i łąki oraz zwierzętami hodowlanymi.

Dzieci z dużym zaangażowaniem brały udział w przygotowanych przez właścicielkę zajęciach edukacyjnych. Odwiedziły ogród warzywny, szklarnię, zagrodę z kaczkami i kurami itp. Zaznajomiły się z ciekawostkami dotyczącymi zwierząt wiejskich. Miały okazję wziąć udział w wyrobie masła przy użyciu drewnianego naczynia z poruszanym ręcznie mieszadłem.

Największą atrakcją była przejażdżka wozem drewnianym po malowniczych okolicach wsi na pobliski staw, do paśnika dla zwierząt leśnych oraz plac zabaw. Ogromną radość dzieciom sprawiła niespodzianka, którą okazała się trzymiesięczna owieczka o imieniu „Be-inka”

Na zakończenie wycieczki prowadzący przygotowali mały poczęstunek w postaci kiełbasek z grilla i ciepłych bułeczek. Pełne pozytywnych wrażeń dzieci wróciły do szkoły przywożąc ze sobą „uśmiech” oraz pamiątki z pobytu – breloczki, gliniane figurki.

Anna Rusinek, Justyna Fligier