Uczniowie kl. 8e i członkowie koła CMI śladami Mikołaja Kopernika

2023-06-07 09:24:49 (ost. akt: 2023-06-07 10:33:30)

W dniu 30 maja uczniowie z klasy 8e oraz członkowie koła Centrum Mistrzostwa Informatycznego wyruszyli na niezapomnianą wycieczkę do Torunia, śladami Mikołaja Kopernika.

Cała podróż była niezwykła już od samego początku, ponieważ zdecydowaliśmy się na podróż pociągiem PKP. To nietypowy środek transportu, który dodatkowo wzbogacił nasze doświadczenia.

Głównym celem wycieczki było eksplorowanie miasta poprzez innowacyjną grę miejską, która prowadziła nas śladami wielkiego Mikołaja Kopernika. Aby jeszcze bardziej wzmocnić atmosferę rywalizacji, uczniowie zostali podzieleni na drużyny i otrzymali mapy oraz karty do gry. To była doskonała okazja do sprawdzenia naszej orientacji w przestrzeni, rozwijania logicznego myślenia oraz umiejętności rozwiązywania problemów. W rywalizacji brały udział cztery grupy, a najlepszym okazał się zespół dziewcząt z klasy 8e. Zasługują na ogromne gratulacje!

Podczas naszego pobytu w tym malowniczym mieście uniwersyteckim, mieliśmy także przyjemność odwiedzić Muzeum Informatyki na terenie Uniwersytetu Toruńskiego. To fascynujące miejsce pozwoliło nam zgłębić historię informatyki i technologii, odkrywając wiele ciekawostek.

Nie mogło zabraknąć również warsztatów kulinarnych, które były nie tylko zabawne, ale także smakowite. Mogliśmy samodzielnie przygotować tradycyjne toruńskie pierniki i zapoznać się z dawnymi zwyczajami związanymi z ich wypiekiem. Dodatkowo, poznaliśmy najciekawsze legendy związane z tym wyjątkowym specjałem.

Cała wycieczka była pełna różnorodnych atrakcji, które nie tylko dostarczyły nam wiedzy i rozrywki, ale również umożliwiły nam bliższe zapoznanie się z historią i kulturą miasta. To niezapomniane doświadczenie, które na długo pozostanie w naszej pamięci.

[tekst pisany dzięki AI;)]

Organizatorzy wycieczki i opiekunowie:
Agata Lewalska
Oktawia Olszewska